BLOG Imprezy
Ultra Europe – krótka historia
23 marca 2020
0
,
Ultra Europe

Ultra Europe to jedna z największych imprez muzyki EDM na kontynencie. Poznaj fascynującą historię festiwalu, który ma swoje korzenie za oceanem.

Odbywający się co roku w Splicie Ultra Europe to prawdziwa gratka dla wielbicieli elektronicznej muzyki tanecznej. Martin Garrix, David Guetta, Afrojack to tylko niektóre nazwiska, które przewinęły się przez line up tej uwielbianej imprezy. Na jej popularność niewątpliwie wpływa też spektakularna lokalizacja w jednym z piękniejszych miast Dalmacji, nad ciepłym lazurowym Morzem Śródziemnym. Wierni fani festiwalu doskonale jednak wiedzą, że korzenie imprezy sięgają innej imprezowej stolicy, położonej na drugiej półkuli.

Gdzie powstał pomysł na Ultra?

Miami jest miejscem, w którym powstał pomysł na event, będący dziś ogromnym wydarzeniem na masową skalę. Nie wszyscy wiedzą, że historia festiwalu Ultra sięga lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Choć impreza w Splicie należy do najbardziej rozpoznawalnych wśród europejskich fanów muzyki elektronicznej, w rzeczywistości festiwal ma korzenie za oceanem – a konkretniej, w Miami, gdzie odbywa się nieprzerwanie od 1999 roku. Dzięki ogromnej popularności i renomie, po upływie dwóch dekad od organizacji pierwszej edycji jest to już ogromna franczyza o zasięgu ogólnoświatowym. Imprezy Ultra odbywają się nie tylko w Stanach Zjednoczonych czy Europie, ale również w Azji i Ameryce Południowej, a także Afryce.

Ultra Europe

Ultra Festiwal to nie zwykła impreza – to doświadczenie!

Rozwój Ultra

Z pewnością Russell Faibisch i Alex Omes nie spodziewali się takiego efektu, gdy organizowali pierwszą edycję wydarzenia. Był to jednodniowy event na dość niewielką skalę, biorąc pod uwagę jego obecne rozmiary. Wzbudziła jednak ogromne zainteresowanie publiczności, w związku z czym organizatorzy, mimo poniesionych strat finansowych, postanowili dalej brnąć w ten pomysł. Tradycja została podtrzymana – dziś Ultra wciąż odbywa się w Miami. Co ciekawe, choć nazwa festiwalu pochodzi od nazwy albumu Depeche Mode, jego założyciele postawili w stu procentach na EDM i tak już zostało.

Ultra Europe

Pierwszy Ultra Europe odbył się w 2013 roku i przyciągnął ogromną uwagę fanów muzyki elektronicznej.  Po dwóch dniach w Splicie, impreza przeniosła się na wyspę Hvar, gdzie kontynuowano zabawę ogromnym beach party. Podczas inauguracyjnej edycji zagrali między innymi Avicii, Armin Van Buuren, Knife Party, Steve Aoki i Afrojack – można więc stwierdzić, że organizatorzy postawili sobie wysoką poprzeczkę na kolejny rok. Każda kolejna edycja zachwycała jednak zróżnicowanym line upem. Dziś, w ramach Destination Ultra, możesz wybrać się na siedmiodniowe party, podczas którego oprócz samego festiwalu weźmiesz udział w plażowej imprezie i roztańczonym rejsie.

Ultra Europe to nie tylko festiwal, ale i prawdziwe doświadczenie, łączące odkrywanie uroków Chorwacji z ucztą dla fanów muzyki EDM. To również oczywiście zróżnicowane sceny i dobrze przygotowane rozrywkowe zaplecze. Podróżując po świecie, możesz natknąć się na inne edycje festiwalu – między innymi na Bali, w Chile, Singapurze czy Brazylii. Wiele edycji potwierdza tylko, jak duże jest zapotrzebowanie na muzykę elektroniczną na całym świecie.

Ultra Europe


O Autorze

Ultraman

Ultraman

Powiązane artykuły

/ Może zainteresuje Cię także

UMF 2022

Ultra Party Camp 2022 – rozpoczęcie zapisów !

Zabierz się z nami na ULTRA EUROPE 2022 Z przyjem...

Czytaj dalej
festiwal co wziąć

Niezbędnik festiwalowicza – Ultra Europe

Czytaj dalej
Ultra Europe

Nocleg na campingu – 4 zasady festiwalowicza

Podczas Festiwalu Ultra Europe planujesz nocować ...

Czytaj dalej

There are 0 comments