BLOG Imprezy
Pendulum Tirinity gwiazdą UMF Europe 2020 – kontrowersje napędzają ich do działania!
24 lutego 2020
0
, ,
Pendulum, Ultra Europe 2020, Ultra Europe headliners

Jedna z najbardziej charakterystycznych grup tworzących muzykę elektroniczną pojawiła się na lineupie w fazie pierwszej odsłaniania najważniejszych informacji odnośnie do festiwalu Ultra Europe. To znak, że festiwal się rozwija, bo Pendulum gra i tworzy gatunek, który wymyka się spod kontroli klasycznych ram. Posłuchaj ich w 2020!

Krótka historia Pendulum Trinity

Dziś to nieco więcej niż trzy osoby, ale na początku było ich tylu, ilu w piosence Autobiografia zespołu Perfect. Pendulum to australijski zespół, który zadebiutował już w 2002 roku w Perth. Trzy lata później tegoroczni headlinersi Ultra Europe 2020 wydali swoją pierwszą płytę, jeszcze w rytmach drum and bass. Po niej stali się popularni wśród niszowej publiczności i zaczęli udzielać na jednym z forum, które niebawem miało być dla nich miejscem kaźni.

W 2008 roku pojawiła się już płyta w rockowo elektronicznym brzemieniu, które do dziś czuć w ich działaniach. W pierwszej połowie drugiej dekady XXI wieku przerwali działalność, a Rob Swire oraz Gareth McGrillen skupili się na innej działalności, kręcącej się wokół Knife Party, choć mogło mieć to związek z krytyką, jaka spotkała zespół za zdradzenie ideałów i odejście w kierunku elektrycznego rocka. To właśnie na wspomnianym forum rozgorzał hejt, który skończył się zerwaniem aktywności w 2009 roku. Jednak nie na długo – przynajmniej jeśli chodzi o scenę.

Wielki powrót w 2017

Już od 2014 roku trwały przygotowania do powrotu Pendulum, ale na ich obecność na Ultra Music Festival musieliśmy jeszcze poczekać. Stało się to dopiero w 2017 roku i miało miejsce podczas Ultra Korea. Zaczęli odwiedzać coraz więcej festiwali i pracować nad nowymi brzmieniami. Ich muzyka nieco ewoluowała, a oni zyskali jeszcze większe poważanie w branży. Stali się jednymi z najważniejszych przedstawiciele durm’n’bass na łonie muzyki elektronicznej na świecie. Ale do Europy nie było im spieszono.

Warto także podkreślić, że Pendulum z czasem się rozrosło i dziś to już nie tylko wspomnieniu Rob Swire i Gareth McGrillen oraz współzałożyciel, czyli Paul Harding, ale także nowi gitarzyści czy perkusiści. Jakość muzyki Pendulum Trinity się jednak nie zmienia. Wciąż to te same elektroniczne brzemienia, doskonała perkusja czy gitara elektryczna, czasami wspomagane głosem wokalisty Roba Swire’a, a w tle ważną rolę, choć nie tak zauważalną, odgrywa bit i konsoleta. To coś dla nieco bardziej geekowej publiki.

Koncert Ultra Europe, Pendulum na Ultra Europe, UMF Europe 2020

Czy w tym roku Pendulum rozgrzeje publikę do czerwoności?

Debiut na Ultra Europe w Splicie

W tym roku jednak powitano ich z wielką pompą. Po raz pierwszy na UMF Europe w chorwackim Splicie pojawią się na głównej scenie jako headlinersi24, już podczas najbliższego festiwalu 10, 11 i 12 lipca 2020 roku w Parku Mladeži w Splicie. To będzie ich największy koncert na Starym Kontynencie i pokazanie, że w elektronicznej muzyce alternatywnej czują się znakomicie. No po prostu nie może Was na tym zabraknąć!

Ultra Europe


O Autorze

Ultraman

Ultraman

Powiązane artykuły

/ Może zainteresuje Cię także

festiwal co wziąć

Niezbędnik festiwalowicza – Ultra Europe

Jedna z najbardziej charakterystycznych grup tworz...

Czytaj dalej
Ultra Europe

Ultra Europe – krótka historia

Jedna z najbardziej charakterystycznych grup tworz...

Czytaj dalej
Ultra Europe

Nocleg na campingu – 4 zasady festiwalowicza

Jedna z najbardziej charakterystycznych grup tworz...

Czytaj dalej

There are 0 comments