BLOG Zakwaterowanie
Nocleg na campingu – 4 zasady festiwalowicza
16 marca 2020
0
, , ,
Ultra Europe

Podczas Festiwalu Ultra Europe planujesz nocować na polu namiotowym? Niezależnie od tego, czy to Twój pierwszy, czy kolejny raz, mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które przydadzą się każdemu festiwalowiczowi, stawiającemu na camping.

Masz wątpliwości, czy dobrze zdecydowałeś? Bez obaw – camping w wielu aspektach daje Ci znaczną przewagę. Z terenu pola namiotowego możesz łatwo dostać się na teren koncertów, a przy tym masz blisko do plaży i morza. Nie musisz martwić się o dojazd do wynajętych apartamentów, ani inne ważne kwestie, które w przypadku nocowania na campingu są całkowicie nieistotne. Nie zapominajmy też o możliwości nawiązania nowych znajomości, które – jak sam się przekonasz – czekają na Ciebie naprawdę wszędzie, od kolejki pod prysznicem do punktu ładowania telefonów. Zalety takiego rozwiązania można by wymieniać w nieskończoność. Warto zaznaczyć, że często wybierane jest również ze względu na aspekt ekonomiczny. Dokupienie wejścia na pole campingowe do biletu jest przecież znacznie tańsze niż zarezerwowanie noclegu.

Zapomnijmy jednak o samych korzyściach – zdecydowałeś się przecież już camping, w związku z czym nie trzeba Cię więcej przekonywać. W tym momencie bardziej przydadzą Ci się porady, związane z optymalnym przygotowaniem się do namiotowej przygody. W kilku punktach spróbujemy przedstawić Ci kilka przykazań każdego festiwalowicza, który śpi na campingu. Wiele z nich może wydawać się oczywistych – ale to tylko pozory, bo zapominają o nich nawet wieloletnim amatorom takiego noclegu. Warto pamiętać o nich także w przypadku noclegu na Beachville, będącego integralną częścią Ultra Europe.

Ultra Europe Camping

Podobne widoki czekają Cię podczas noclegu w Beachville.

Po pierwsze: pamiętaj o świetle

Po zmroku w namiocie panuje słaba widoczność – temu nie można zaprzeczyć. Aby zapewnić sobie minimum jasności, zaopatrz się w odpowiednie źródło światła, najlepiej takie, które wytrzymuje przez długi czas. Wystarczy zabrać ze sobą kilka mobilnych lampek rowerowych, które zawiesisz na szczycie namiotu, tworząc prowizoryczne oświetlenie.

Po drugie: uważaj na pogodę

W Chorwacji zazwyczaj ona dopisuje, jednak nigdy nie można całkowicie wykluczyć nieprzyjemnych niespodzianek. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ nie biorąc pod uwagę nieprzyjemnych ewentualności, festiwalowicze zapominają o takich rzeczach jak ręcznik rozwieszony na namiocie czy niezamknięty przedsionek. A wiadomo, że spanie na mokrej karimacie po intensywnym dniu to niezbyt przyjemna perspektywa…

Po trzecie: nie zostawiaj wartościowych rzeczy w namiocie

Choć brzmi to jak oczywistość, w rzeczywistości często okazuje się, że festiwalowicze czują się na polu namiotowym jak w domu i zapominają o podstawowych środkach zapobiegawczych. Warto zawsze mieć przy sobie najważniejsze rzeczy, jak portfel czy telefon. Zainwestuj w poręczną nerkę czy plecak worek, aby mieć je zawsze przy sobie.

Po czwarte: szanuj innych

Festiwal to wieczna impreza – szczególnie gdy mowa o Ultra Europe. Warto jednak mieć na względzie, że niektórzy po szaleństwach pragną nieco odpocząć i huczne afterparty przy Twoim namiocie niekoniecznie im w tym pomaga.

Ultra Europe


O Autorze

Ultraman

Ultraman

Powiązane artykuły

/ Może zainteresuje Cię także

UMF 2022

Ultra Party Camp 2022 – rozpoczęcie zapisów !

Zabierz się z nami na ULTRA EUROPE 2022 Z przyjem...

Czytaj dalej
festiwal co wziąć

Niezbędnik festiwalowicza – Ultra Europe

Czytaj dalej
Ultra Europe

Ultra Europe – krótka historia

Ultra Europe to jedna z największych imprez muzyk...

Czytaj dalej

There are 0 comments