MIEJSCA WYJAZDU

O CHORWACJI

Chorwację warto zwiedzić całą bo ma do zaoferowania całe mnóstwo atrakcji. Podobnie jest z kuchnią chorwacką - każdy region ma swoje przysmaki, dlatego podóżując po kraju, trzeba próbować, próbować...

Chorwacja to kraj leżący nad Adriatykiem z liczącą 1788 km linią brzegową zawierającą zapierające dech w piersiach plaże

Miasteczka tutaj położone posiadają bogate tradycje kulturowe, wspaniale zachowane porty, antyczne rzymskie ruinuy i pełne imprez życie nocne

Stolica: Zagrzeb
Liczba ludności: 4,5 miliona
Liczba wysp: 1185
Język: Chorwacki
Waluta: KUNA / Akceprowane również EURO
Klimat: umiarkowany, średnia temperatura to 23℃ do 27℃, temperatura wody ok. 18℃

NOVALJA

Novalja jest idealnym miejscem dla ludzi młodych, poszukujących rozrywki do samego rana i może zapewnić najlepszą nocną zabawę, jaką Chorwacja ma do zaoferowania. Jest to miejsce licznych imprez na plaży oraz rozrywki, która jest jedynie wprowadzeniem do prawdziwej zabawy trwającej tam całą noc, a nawet do dnia następnego. Legendarne nocne życie Novalji ma miejsce na plaży Zrce, odwiedzanej w sezonie letnim przez młodych z całej Europy. Kilka najlepszych chorwackich, a za razem najbardziej znanych klubów na świecie, znajduje się właśnie w Zrce. W czasie wakacji, organizowane są tutaj koncerty i festiwale muzyczne, a także zabawy na tzw. boat party Kurort przyciąga szczególnie młodzież spragnioną zabawy.

Z tego powodu Novalja bywa nazywana Chorwacką Ibizą

SPLIT

Najsatsze- 1700 letnie miasto nad Chorwackim Adriatykiem. Wyroslo na Pałacu Dioklecjana, unikatowej żyjącej budowli chronionej przez UNESCO.

Zostaniecie zaproszeni do odkrycia murów pełnych historii i niespotykanych widoków, przekonacie się na czym polega czar Dalmacji.
Nie na darmo miasto zwane jest najpiękniejszym zakątkiem Chorwacji.

ZADAR

Miasto w centrum Dalmacji otoczone pięcioma parkami narodowymi: Paklenica, Kornati, Jeziora Plitwickie, Wodospady Krki i Północny Velebit.

Centrum turystyczne i gospodarcze regionu z przepieknym, malowniczym portem. Symbolem charakterystycznym jest stare miasto otoczone murami i wieżami połączone mostem z nową częścią miejscowości.

Turyści zgodnie twierdzą, że w Zadarze można zobaczyć najpiękniejszy zachód słońca zwrócony w kierunku morza i małych wysepek.